İskenderun Payas Arası D817 Karayolu İhalesi Yapıldı

Hatay Milletvekili Abdulkadir Özel, 29 Kasım 2022 Salı günü sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı paylaşımıyla, yıllardır şikayet konusu olarak İskenderun Toprakkale D817 Karayolu’nun birinci etabının ihalesinin yapıldığını açıkladı.

Payas-Toprakkale arasını içeren ikinci etap projesinin tamamlandığında ihaleye çıkılacağını ifade eden Milletvekili Abdulkadir Özel ayrıca “Amanos Tüneli için de geri sayım başladı” dedi.

Vekil Abdulkadir Özel’in paylaşımı şöyle :

“İSKENDERUN-TOPRAKKALE Arası Devlet Yolu Asfalt Yenileme ve Sanat Yapıları (Kavşak, Hemzemin Geçitler, Köprülü Kavşaklar vb) İşinin 1. Etap, İSKENDERUN-PAYAS arası bölümünün (16,8 km) ihalesi bugün yapılmıştır.

En kısa zamanda sözleşmesi imzalanıp işe başlanacaktır.

Yine 2. Etabın, yani Payas-Toprakkale kısmının projeleri tamamlanır tamamlanmaz ihalesi yapılacaktır.

Sayın Cumhurbaşkanımıza hemşerilerimiz adına şükranlarımızı sunuyor; Ulaştırma ve Altyapı Bakanımız Sayın Adil Karaismailoğlu’na, süreci birlikte takip ettiğimiz Milletvekillerimize, Karayolları Genel Müdürümüze Bölge Müdürümüze ve değerli bürokratlarımıza çok teşekkür ediyorum.

En önemlisi bugüne kadar projenin hassasiyetle tamamlanması süresince sabır ve anlayış gösteren değerli hemşerilerimize çok çok teşekkür ediyorum.

Her hizmetin en güzeline layık olan hemşerilerimizin emrinde şehrimizin tüm ihtiyaçlarını tamamlayana kadar gece gündüz çalışmayı sürdüreceğiz.

Durmak yok, yola devam…

Ve Türkiye Yüzyılı vizyonuyla Amanos Tüneli için de geri sayım başladı.”

ARŞİV HABERİMİZ: https://denizcilerhaber.org/2022/11/payas-iskenderun-arasi-karayolu-ihalesi-yapilacak/

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *