Tasarım ve üretimi İskenderun MTAL’ne ait maske makineleri geliştirildi

İskenderun Mesleki Teknik Anadolu Lisesi’nde (MTAL) tamamının tasarımı ve üretimi MTAL Öğretmen ve Öğrencilerine ait hem cerrahi maske makinesi hem de N95 maske makinesi geliştirildi.

Cerrahi maske makinesi dakikada 50 maske üretebiliyor

12 metre uzunluğundaki cerrahi/tıbbi maske makinesi birbirine entegre 6 üniteden oluştu. Kontrol paneli üzerindeki yazılımın tamamı Türkçe olan makineye 3 fazlı ‘Asenkron Motor’ ile hareket veriliyor. Hem termik hem de ultrasonik kaynatma özelliği bulunan cerrahi maske makinesinde küçük, orta, büyük ve ekstra büyük gibi farklı ölçeklerde maskeler üretilebilecek.

N95 maske makinesiyle dakikada 60 maske

Kişisel Koruyucu Donanım Yönetmeliği ve TS EN 149 +A/Temmuz 2010 standardına uygun üretilen N95-FPP2 maske makinesi de birbirine entegre 6 üniteden oluştu.

Toplam uzunluğu 12 metre olan makinede kontrol paneli üzerindeki yazılımın tamamı Türkçe. Cerrahi maske olduğu gibi 3 fazlı ‘Asenkron Motor’ ile hareket verilen makine hem termik hem de ultrasonik kaynatma özelliğine sahip. Ultraviyole hijyenik sistem üretim özelliğine sahip N95 maske makinesi, dakikada 60 FPP2 standardında küçük, orta, büyük ve ekstra büyük gibi farklı ölçeklerde maskeler üretilebilecek.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *