BAŞKAN PARLAR, “SAĞLIK SİSTEMİYLE ÖVÜNEN İKTİDAR YİNE BAŞLADIĞI YERDE !”

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Hatay İl Başkanı Dr. Hasan Ramiz Parlar, sağlık sektöründeki iç karışıklıklarla ilgili açıklamada bulundu.

Sağlık sektörünün gün geçtikçe daha da kötüye gittiğini belirten Başkan Parlar:

İktidar sağlıkta reform yaptık diyor ama hastanelerin ve hastaların hali içler acısı” dedi.

AKP’nin sağlık sistemini uygulanamaz hâle getirdiğini ifade eden Başkan Parlar,

Sağlık sistemi günden güne çöküyor. İnsanlar hastanelerde şaşkın ve perişan. Doktorlar şiddete ve mesai saatlerine dayanamadığı için hastanelerden kaçıyor. Yurtdışına gitmenin yollarını arıyor.

Az doktor olunca randevu sırası gelmiyor.

Servislerde yatan hastalara ilaç tedariki sıkıntısı var. Hastanenin eczanesinde ilaçlar yok. Eczanelerde de yok. Bir yerine bir şey olduğunda röntgen, MR, tomografi çekinmek için haftalarca sıra bekleniyor. Hastanın hastalığı bu süreçte ilerliyor.

Fizik tedavi sırası aylar sonraya veriliyor. İktidarın uygulayamadığı sağlık sistemi yüzünden binlerce hasta kaderine mahkum ediliyor.

Biz her zaman söyledik. Önemli olan hastane yapmak değil. Önemli olan hastaları memnun edebilmek, sağlık sistemini yüceltmek. Ama sağlık sistemi AKP yüzünden batıyor.

Bir doktor olarak bu manzaralara şahit olmak beni bir hayli üzüyor. ‘Hastane yaptım, sağlık sistemini düzelttim’ diyen iktidar yine başladığı yerde” şeklinde konuştu.

Paylaşın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir