Hatay’da Kaymakam Atamaları…

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in İstanbul’un Gaziosmanpaşa ilçesine atanması sonrası vekaleten yürütülen Kaymakamlık görevine İstanbul Üsküdar Kaymakamı Murat Sefa Demiryürek asaleten atandı.

Resmi Gazete’nin 12 Ağustos 2022 tarihli sayısında yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Atama Kararnamesi’ne göre Hatay’da Defne, Belen, Kumlu, Hassa ve Payas Kaymakamları da değişti.

Atama Kararnamesi’ne göre Defne Kaymakamlığı’na Kadir Okatan, Payas Kaymakamlığı’na Abdül Kadir Duran, Belen Kaymakamlığı’na Mahmut Sami Yılmaz, Kumlu Kaymakamlığı’na Halil İbrahim Yeşilyurt, Hassa Kaymakamlığı’na Osman Acar atandı.

Ayrıca, Hatay Vali Yardımcılıklarına Harun Acar, Oğuzhan Bingöl, Yusuf Turan, Onur Şan, Emin Sait Karahaliloğlu’nun atamaları gerçekleştirildi.

Kararname ile Defne Kaymakamı Nevzat Şengök Mersin-Yenişehir Kaymakamı, Payas Kaymakamı Polat Kara Samsun-Tekkeköy Kaymakamı, Belen Kaymakamı Hayrettin Baskın Kütahya-Tavşanlı Kaymakamı, Hassa Kaymakamı Ahmet Korkmaz Sivas-Suşehri Kaymakamı ve Kumlu Kaymakamı Erinç Demir Şanlıurfa Vali Yardımcısı olarak görevlendirildi.

İSKENDERUN KAYMAKAMLIĞI’NA ATANAN MURAT SEFA DEMİRYÜREK

1973 tarihinde Adana’nın İmamoğlu ilçesinde doğdu. İlk ve orta öğrenimini bu ilçede tamamladıktan sonra 1990 yılında Gazi Üniversitesi İktisadi İdari Bilimler Fakültesi Kamu Yönetimi bölümünde lisans eğitimine başladı. Mezuniyetinin ardından Türkiye Vakıflar Bankası Genel Müdürlüğü bünyesinde Mali Analist Yardımcısı olarak görev yaptı.

1998 yılı sonunda İçişleri Bakanlığı tarafından açılan Kaymakam Adaylığı sınavını kazanarak 86. Dönem Adana Kaymakam Adayı olarak Mülki İdare Amirliği Mesleğine girdi. Üç yıl süren adaylık döneminde; Adana Aladağ, Kayseri Tomarza ve Yalova Altınova ilçelerinde Kaymakam Vekilliklerinde bulundu. Yine aynı dönem içerisinde 10 ay süreyle İngiltere’nin Nottingham Üniversitesi’nde dil ve sosyal politika eğitimi aldı. Milli Güvenlik Akademisi’nde Kamu Diplomasisi Kursu’na katıldı.

Adaylık süresinin tamamlanmasının ardından Konya’nın Akören ilçesine atandı. Mahrumiyet ilçe hizmetini 2002-2004 yılları arasında Kahramanmaraş Nurhak’ta ifa etti. 2003 yılında Ankara Üniversitesi Siyasal Bilgiler Fakültesi’nde ‘Futbolda Şiddet Olgusu ve Futbol Karşılaşmalarının Güvenlik Yönetimi’ konulu Yüksek Lisans tezini tamamladı. 2004 Ekim’inde atandığı Muş Hasköy Kaymakamlığı görevini 3 yıl süreyle Muş Vali Yardımcılığı Vekilliği ve Muş Havaalanı Mülki İdare Amirliği görevleriyle birlikte yürüttü. 2007 yılının Ekim ayından 2011 yılının Eylül ayına kadar olan sürede Demre Kaymakamı olarak görev yaptı. Aynı dönem içerisinde Kasım 2008 celbinde 325.Dönem Personel Asteğmen olarak silâhaltına alındı. 2011 Eylül ayından itibaren 3 yıl süre ile Köşk Kaymakamlığı vazifesini yürüttükten sonra; 19.09.2014 tarih 2014/1032 sayılı Kararname ile Urla Kaymakamlığına atanan Kaymakam Demiryürek, 3 yıl süren görevinin ardından, 19.08.2017 tarih 2017/345 sayılı kararname ile Üsküdar Kaymakamlığına atanmıştı.

Paylaşın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir