ÇİFTÇİNİN TALEPLERİNİ İLETTİ

TBMM Dijital Mecralar Komisyonu Başkanı ve AK Parti Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman, Tarım ve Orman Bakanı Vahit Kirişci’yi ziyaret etti..

Yayman ziyaretinde yakın zamanda Hassa’da yaşanan kar afeti ile geçen hafta aşırı soğukların yol açtığı don sorununu Bakana iletti. Amik ovasında son günlerde yaşanan don afeti özellikle meyve bahçelerinde çok büyük hasara yol açmıştı. Sert çekirdekli meyveler olarak bilinen Kayısı ve şeftali bahçelerinde ciddi zararlar oluşmuştu.

KİRİŞCİ’DEN YAYMAN’A ÇÖZÜM SÖZÜ

Hataylı çiftçilerin sorunlarını detaylı olarak öğrenen Bakan Kirişci, zarar tespiti yapıldıktan sonra zararların imkânlar ölçüsünde karşılanacağını ifade etti.

Çiftçinin zararını karşılayarak, zor durumdaki vatandaşlara rahat nefes aldıracaklarını kaydeden Bakan Kirişci, tüm çiftçilere üretime devam etmelerini söyledi ve devletin her zaman yanlarında olduğunu kaydetti.

YAYMAN’DAN BAKAN KİRİŞCİ’YE TEŞEKKÜR

Milletvekili Yayman ayrıca mazot, gübre, elektrik, tohum ve girdi fiyatlarıyla ilgili çiftçilerin taleplerini bir kez daha dile getirerek Bakan’a yakın ilgi ve alakasından dolayı teşekkür etti ve kendisini Hatay’a davet etti.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *