Halk İle Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı Yapıldı

İskenderun Gültepe Mahallesi’nde 14 Ocak 2020 Salı günü 23 Nisan Ortaokulu ev sahipliğinde “Halk İle Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” yapıldı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden, toplantı öncesinde okul binasını gezdi, yaptığı incelemenin ardından okulların idarecileri, okul aile birliği üyeleri ve muhtarlar ile bir araya gelerek ayrıntılı istişare yaptı.

Toplantıda ilk olarak 23 Nisan Ortaokulu Müdürü Ramazan Turhan genel durum bilgilendirmesi yaptı, devamında çevredeki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve lise düzeyindeki devlet okullarının idarecileri tarafından bilgi aktarıldı.

Okulların fiziki yapısı, güvenliği, temizlik ve hijyen koşulları başta olmak üzere, ısınma ve soğutma sistemi, araç ve gereçlerinin yeterliliği, öğrenci servisi işleyişi, sosyal ve kültürel etkinlikler, öğretmen, öğrenci ve veliler arası iletişim ve benzeri konularda ayrıntılı görüş alışverişi yapıldı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığında gerçekleştirilen toplantıya; İskenderun Belediye Başkan Yardımcısı Ahmet Keskin, Hatay Büyükşehir Belediyesi 2’nci Bölge Zabıta Müdürü Mehmet Utku Kaplan, İlçe Jandarma Komutanı J. Kd. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Müftüsü Osman Şekerci, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu ve Şube Müdürü Ahmet Yanmaz, İlçe Sağlık Müdürü Dr. Volkan Yeter, Gençlik ve Spor İlçe Müdür Vekili Ferit Ali Gündel, İskenderun Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Müdürü İbrahim Yıldırım ile çevredeki okulların idarecileri, okul aile birliği üyeleri ve mahalle muhtarları katıldı.

İçişleri Bakanlığı ve Hatay Valiliği’nin talimatları doğrultusunda uygulanmakta olan “Halk ile Buluşma ve Eğitim İstişare Toplantısı” İskenderun’da düzenli olarak icra edilmekte, devlet okullarının genel durumu ve eğitim hizmetlerinin işleyişi hakkında çözüm odaklı istişare yapılmaktadır.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *