KADEM Başkanı, “Altınözü Mülteci Kampı’nda Merhamet Ve Kardeşlik Var”

Kadın ve Demokrasi Derneği (KADEM) üyeleri gençlik kampı toplantısını gerçekleştirdikleri Hatay’da, Altınözü ilçesinde bulunan Suriyeli Sığınmacı Ailelerle Buluştu.

Vatan topraklarından savaş nedeniyle ayrılmak ve ülkemize sığınmak zorunda kalan Suriyeli ailelerle birlikte çeşitli aktiviteler gerçekleştiren, onlarla birlikte eğlenen KADEM’li gençler, hem kendilerinin hem de kampta bulunan ailelerin unutamayacağı bir gün yaşadı.

Hatay Altınözü Mülteci Kampına yapılan ziyaret ile ilgili konuşan KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, kampta devam eden yaşamda savaş ve zulmün yerine merhamet ve kardeşliğin aldığını, bu toprakların muhacire kucak açtığını, Umut Pınarı ile bereketlendiğini ifade etti.

Başkan Gümrükçüoğlu,

“Bizler, topraklarımıza misafir olarak gelmiş kardeşlerimize soframızı da gönlümüzü de sonuna kadar açtık. Ancak sınır güvenliğimizi korumak da ülke olarak öncelikli vazifemizdir. Barış Pınarı Harekâtı ile ilgili gerek içeride gerekse dışarıda ülkemizin birlik ve bütünlüğünü bozmak için türlü manipülasyonlar yapıldı. Özellikle yurtdışı basınında gerçeğe aykırı pek çok bilgi ve görsel paylaşıldı. Bilhassa sosyal medyada ülkemizi işgalci göstermeye çalışanlara karşı, bilgi ve belgelerle cevap veren, her türlü tezvirata anında hakkıyla karşılıkta bulunan gençleri gördüğümde çok gururlandım. Millet olabilme hasleti, böyle zamanlarda kendini gösteriyor” dedi.

KADEM’in Arsuz Gençlik Kamp Alanı’nda gerçekleştirdiği Gençlik Kampı’na KADEM Başkanı Dr. Saliha Okur Gümrükçüoğlu, Kurumsal Yapılanma Direktörü Emine Kork, Hatay Temsilcisi Selma Tunç, Gençlik Komisyonu Başkanı Ebru Aracı, Genç Kızılay Başkanı Emre Koç ile KADEM’in 47 temsilciliğinin bulunduğu illerdeki gençlik komisyonu başkan ve üyeleri katıldı.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *