Başkan İbrahim Gül, KKTC Başbakanı’nı Ağırladı

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar, KKTC Milletvekili İzlem Günçağ Altuğra, Bertan Zaroğlu, KKTC Fahri Konsolosu Gökhan Gökten, KKTC Mersin Başkonsolosu Zalihe Mendeli ve beraberindeki heyet, Belediye Başkanı İbrahim Gül’ü makamında ziyaret etti.

Ziyaretten dolayı memnuniyetini dile getiren Belediye Başkanı İbrahim Gül, KKTC Başbakanı’nı ağırlamaktan dolayı memnuniyetini dile getirerek, Zeytin Dalı Harekatı sebebiyle “Türkiye Cumhuriyeti’nin haklı mücadelesinde her zaman Kıbrıs Türk’ü olarak yanındayız. Türkiye Cumhuriyeti de her zaman Kıbrıs Türk’ünün yanında olmuştur ve olacaktır” ve “Türkiye’nin ulusal güvenliği Kuzey Kıbrıs’ın ulusal güvenliği ile paraleldir” sözlerinden duyduğu memnuniyeti dile getirerek teşekkür etti.

Sohbet ortamında geçen programda, Belediye Meclis Üyeleri, Cumhur İttifakı İlçe Başkanları, Belediye Başkan Yardımcıları, Daire Müdürleri de hazır bulundu. Günün anlam ve önemine istinaden Belediye Başkanı İbrahim Gül ve Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Başbakanı Ersin Tatar tarafından da karşılıklı hediye takdiminin ardından, ziyaret programı sona erdi.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *