Bekbele’de Hayrat ve Teşrifat Töreni

İskenderun Bekbele Fatih Ortaokulu’nda 17 Ekim 2019 Perşembe günü İskenderun Kaymakamı İskender Yönden’in katılımıyla aziz şehitlerimizin anısına hayrat ve teşrifat töreni tertip edildi.

Törene Kaymakam Yönden’in yanı sıra, İskenderun İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, 51’nci Bakım Fabrika Müdürü Albay Can Afacan, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, İlçe Sosyal Hizmet Merkezi Müdürü Kadir Başar, Şehit Aileleri ve diğer davetliler katıldı.

Bekbele Fatih Ortaokulu bahçesinde icra edilen açılış töreni, Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere tüm şehitlerimizin anısına bir dakikalık saygı duruşu ve arkasından İstiklal Marşımızın okunmasıyla başladı.

Program, yaklaşık 10 yıl önce şehadete intikal eden Şehit Hv. Shh. Er Burak Görürüm’ün anısına ailesi tarafından yaptırılan hayrat çeşmesinin kurdele kesiminin yapılması ve 51′ nci Bakım Fabrika Müdürlüğü tarafından bakım ve onarımı yapılarak, aziz şehitlerimizin isimlerinin verildiği dersliklerin ziyaret edilmesi ile devam etti.

Program esnasında; Bekbele Mimar Sinan Camii İmam – Hatibi Faruk Fettah’ın eşliğinde tüm şehitlerimizin ruhuna izafeten Kur’an-ı Kerim Tilaveti okundu, yüce devletimizin ve asil milletimizin selameti için dua edildi.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *