Tarihi Belen Geçidinde Kardeşlik Vurgusu

Muharrem ayı etkinliği kapsamında Belen Atatürk Parkında, Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belenli vatandaşlara ve Belen Geçidini kullanan şoför ve yolculara aşure dağıttı.

“Aşure paylaşmanın, dayanışmanın, birlikteliğin ve sevginin ifadesidir” diyerek aşure dağıtımı yapan Belediye Başkanı İbrahim Gül,

“Rabbim bizlere bu yıl da Muharrem Ayı’nı görmeyi nasip etti. Yapılan aşure aslında birlik ve bütünlük simgesidir. Aşure içerisine konulan birbirinden farklı lezzetin bir arada çok daha güzel bir tat vermesidir. İşte bu da Anadolu’dur, dostluktur, kardeşliktir, vatan sevgisidir. Bizler faniler olarak elbet bir gün bu dünyadan göçüp gideceğiz, ama Alevisi, Kürdü, Çerkezi, Arabı, Hristiyan, Türkü ve tüm milletleriyle Anadolu’da her zaman kardeşlik iklimini diri tutacağız. Rabbim tüm Müslümanların ve insanların yaptığı ibadetleri kabul eylesin” ifadesini kullandı.

Aşure dağıtım etkinliğine, MHP Belen İlçe Başkanı Seyfullah Gürbüz, Belediye Meclis Üyeleri, Belediye Başkan Yardımcıları, Birim Müdürleri ile çeşitli sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri katıldı.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *