İskenderun Belediyesi Meclisi’nden sonra Belen Belediye Meclisi de karar aldı

Belen Belediyesi Eylül Ayı Meclis toplantısında aldığı kararla, Şehit, Gazi ailelerine ve 65 yaş üstü vatandaşlara, Belen Belediyesine ait sosyal tesislerde içtikleri çay ve kahve için ücret ödenmemesine karar verdi.

Sosyal belediyecilik anlamında birbiri ardına çalışmaları hayata geçiren Belen Belediyesi bu kararı ile yaşlıların, şehit yakınlarının ve halkın teveccühünü kazanmış olacak.

Konu ile ilgili değerlendirme yapan Belen Belediye Başkanı İbrahim Gül, Belediye meclis üyelerini oy birliği ile aldığı karardan duyduğu memnuniyeti dile getirerek,

“Bu ülke için kanını hiç düşünmeden vatan toprağına feda eden ve bu uğurda toprağa düşen Şehitlerimiz ve kahraman Gazilerimiz bizim için kutsaldır. Onlara minnet ve şükran borçluyuz. Öte yandan yaşlılarımıza sahip çıkma ve onları onurlandırma adına sosyal tesislerimizde çay, kahve artık ikramımız olacak. Yaşlılarımıza saygı göstermek, önem vermek ve daha güzel şartlarda yaşamlarını idame ettirmelerini sağlamak, yerel idareciler olarak bizlere önemli görevler yüklemektedir” ifadelerini kullandı.

 

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *