İskenderun, Belen, Kırıkhan Roketsan Sanayi Alanları

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, 14 Haziran 2024 tarihinde Hatay’da yapılan toplantıda Hatay’ın ekonomisini eski günlerine döndürmeyi amaçladıklarını, bu kapsamda yatırım teşvikleri, organize sanayi bölgeleri, KOBİ’ler ve bölgesel katkı projelerinin çalışmaların 4 ana unsurunu oluşturduğunu belirtti.

Cevdet Yılmaz;

“Belen Sanayi Alanı, İskenderun Sanayi Alanı ve Kırıkhan ROKETSAN Sanayi Alanı önümüzdeki yıllarda sanayicilerimize ev sahipliği yaparak üretimimize güç katacak.

Kırıkhan ilçesinde 44 hektarlık bir alan ‘ROKETSAN Endüstri Bölgesi’ ilan edildi. Türkiye’nin Milli Teknoloji Hamlesi’nin itici gücü olan savunma sanayinin önde gelen şirketleri arasında yer alan ROKETSAN, burada kuracağı katma değeri ve teknolojik seviyesi yüksek üretim tesisleri ile şehrimizde önemli bir istihdam potansiyeli oluşturacak” dedi.

Bölgenin, Zeytin Dalı Harekatı’nda stratejik üs merkezi olduğunu da hatırlatan Cumhurbaşkanı Yardımcısı Cevdet Yılmaz, Hatay’ın bu kıymetli yatırımla yerli milli savunmanın merkezlerinden birisi haline geleceğini belirtti.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *