Başkan Öntürk “Araç takviyesi yönünde Hükümetimizden destek isteyeceğiz”

Hatay Afet Koordinasyon Merkezinde açıklama yapan Hatay Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Öntürk,

“Meteorolojiyi yakından takip ediyoruz. O takipten beri şu ana kadar arkadaşlarımız, tüm imkânlarıyla beraber tüm güçlerimizi birleştirerek var gücümüzle çalışıyoruz.

Bildiğiniz gibi şehrimizin depremle beraber altyapı eksikliğinin farkındayız. Hemşerilerimizden bu konuda biraz sabır rica ediyoruz.

Önceliğimiz şehrimizin altyapısını güçlendirmek ve ilk iş olarak ta bunları hızlı bir şekilde başlatacağız zaten ve altyapıyı çok iyi bir noktaya getirmenin gayretinde olacağız.

Ayrıca 15 ilçe belediye başkanlarımızla irtibat halindeyiz. Hangi belediye başkanımızın ne tür araca, tesisata ihtiyacı varsa da her türlü destek için de hazır tetikte bekliyoruz.

Şu ana kadar tüm çalışmalar tamamlanmış durumda. Ben özellikle Sayın Vali’me, ilimizin çok kıymetli bürokratlarımıza, AFAD’ımıza, Karayolları’mıza ve Büyükşehir bürokrat ve çalışanlarına çok teşekkür ediyorum. Hakikaten tüm güçleriyle müdahale ediyorlar.

Ayrıca dışarıdan da makine talep ettik. Bildiğiniz gibi ilimizin makine yönünden biraz sıkıntıları var. İnşallah, onları da en kısa sürede – yarın Ankara’ya geçeceğiz, perşembe günü de Sayın Vali’m de gelecek – bu araç takviyesi yönünde Merkez Hükümetimizden de destek isteyeceğiz.

Bunları artık yavaş yavaş çözerek bir daha bu sıkıntıları yaşamayacağız. Tekrar geçmiş olsun şehrimize, diyorum” dedi.

Paylaşın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir