BELEN DOLMUŞLARI KICI’YA DA HİZMET VERECEK

Hatay Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Koordinasyon Merkezi (UKOME) Aralık ayı toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda 30 gündem ve 12 ek gündem maddesi görüşülerek karara bağlandı.

DÖRTYOL’A YENİ MİNİBÜS GARAJI

Toplantıda, Dörtyol İlçesi Numune Evler Mahallesi Tahsin Katipoğlu Caddesi üzerinde yeni bir minibüs garajı yapılması ve toplu taşıma araçlarının güzergâhlarının bu yönde revize edilmesine karar verildi.

KICI’YA EK GÜZERGAH

Belen ilçesinde faaliyet gösteren toplu taşıma araçlarının Kıcı mevkiine giderek vatandaşlara hizmet etmesi adına ek güzergâh oluşturulmasına karar verildi.

10 KIRMIZI IŞIK İHLAL TESPİT SİSTEMİ

Ayrıca Belen ilçesinde EDS Komisyonu tarafından planlanan noktalarda 10 adet ‘Kırmızı Işık İhlal Tespit Sistemi’ kurulması karara bağlandı.

TOPLU TAŞIMA ARAÇLARINDA YAŞ KRİTERİ DÜŞÜRÜLDÜ

İl genelinde hizmet veren özel denetimli toplu taşıma araçlarında uygulanan 17 yaş sınırı yenilenen araçlar için 13, mevcut araçlar için 15 yaşına düşürülürken, Antakya, Defne, Reyhanlı, Hassa, Kırıkhan, Yayladağı ve Altınözü ilçelerinde toplu taşıma iyileştirme projesi kapsamında araç yenileme süreleri deprem nedeniyle 31 Aralık 2024 tarihine kadar ertelendi.

ARSUZ’DA KAVŞAKTA TRAFİK DÜZENLEMESİ

Arsuz ilçesi, Samandağ Arsuz yolu ile siteler yolu kesişiminde trafik akışını düzenlemek ve olası trafik kazalarını önlemek adına kavşakta trafik düzenlemesi yapılmasına karar verildi.

OTOPARK ÜCRETLERİNE ZAM

Toplantıda son olarak, il genelinde muhafaza hizmeti veren otoparkların ücret tarifelerinde artış yapılarak güncellenmesi onaylandı.

VALİLİK YOLUNDA TRAFİK TEDBİRİ

Antakya İlçesi Büyükdalyan Mahallesi’nde yer alan Hatay Valiliği Yerleşkesi’nin önünden geçen yolda araç trafiğini hafifletmek amacıyla, yolun hafta içi 07.00 ile 19.00 saatleri arasında ağır tonajlı araçlara kapatılması kararı alındı.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *