REYHANLI’DAKİ SUSUZLUK!

Reyhanlı Belediye Başkanı Mehmet Hacıoğlu, Reyhanlı’da yaşanan su kesintilerinden dolayı basın açıklamasında bulundu.

DEFALARCA HATSU’YA GEREKLİ BİLGİLENDİRMEYİ YAPTIK

Yaptığı yazılı açıklamada Başkan Mehmet Hacıoğlu;

“İlçemizde 2 yıldır yaşanan su problemlerinde yetki ve sorumluluk Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne ait olmasına rağmen, Reyhanlı Belediyesi olarak ihtiyaç doğrultusunda geçici çözümlerle vatandaşlarımızın yanında olduk.

Reyhanlı Belediyesi olarak her mahallemize ulaştırdığımız su taşıma işlemleri ile bir nebze olsun vatandaşlarımızın ihtiyaçlarını gidermeye gayret gösterdik.

Vatandaşlarımızın haklı talebi doğrultusunda uzun Vadede Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı HATSU’ya çalışmaların yapılması hususunda gerekli bilgilendirmeleri defalarca yaptık” ifadelerini kullandı.

“VATANDAŞLARIMIZIN MAĞDURİYETİNİ GİDERECEK HER TÜRLÜ İŞBİRLİĞİ İÇİN HAZIRIZ”

Vatandaşların haklı isyanıyla karşı kayşıya kaldıklarını belirten Başkan Mehmet Hacıoğlu açıklamasının devamında,

“Çareyi Hatay Büyükşehir Belediyesi’ne bağlı HATSU’yu protesto etmekte bulan hemşerilerimiz artık susuzluğa tahammül edemez hale geldi.

Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden Reyhanlı’mızın biran önce susuzluktan kurtulması için çalışmaların hızlandırılmasını talep ediyoruz.

Reyhanlı belediyesi olarak görev ve sorumluluk alanımız olmamasına rağmen su problemlerinde vatandaşlarımızın mağduriyetini giderecek her türlü işbirliği için taşın altına elimizi koymaya hazırız. Aynı gayreti Hatay Büyükşehir Belediyesi’nden de bekliyoruz” ifadelerine yer verdi.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *