“YOLLARIMIZ OSMANLI ÇINARLARIYLA GÜZELLEŞİYOR”

Hatay Milletvekili Hüseyin Yayman’ın girişimleriyle 3 yıl önce Antakya, Kırıkhan, Hassa, Yayladağı, Reyhanlı, Arsuz, Samandağı çevreyolu kenarlarına 50 bin çınar ağacı ekildi.

Milletvekili Hüseyin Yayman, Hassa yolu üzerindeki çınarların gölgesinde yaptığı açıklamada,

“Bölgemizde çok uzun zaman geçmesine karşın halen Fransızlar döneminin izleri bulunuyor.

Biz kendi çınarlarımızı yani Osmanlı Çınarlarını ekerek geleceğimize güzel ve temiz bir miras bırakacağız. Bu çınarların dikimini yapan, gözü gibi koruyan Orman Genel Müdürlüğümüze ve Hatay Orman teşkilatımıza sonsuz teşekkür ederim” sözlerini kullandı.

Üç yıl önce ekilen çınar ağaçlarının büyümeye başladığına dikkat çeken Milletvekili Yayman,

“Karayollarının etrafına ektiğimiz çınar ağaçları çevreye yeşillik saçmaya başladı. Yakın zamanda daha büyüyecek ve sanki bir orman yolunda yürüyüş yapıyor gibi sürücülere seyahat güzelliği sunacak“ dedi.

Osmanlı çınarlarının kuşlar için de bir yuva olacağına dikkat çeken Milletvekili Yayman,

“Seyahat eden insanlarımız çoğu zaman çınar ağacı altında oturup dinlenebilecek. Osmanlı Çınarları her yönden insanımıza güzellik katacak, gelecek nesillerimize yemyeşil bir çevre bırakmanın huzurunu yaşayacağız.

Yüzyıllar geçse de Osmanlı çınarları yaşayanlar tarafından taktir görecek ve tabiata çok büyük hizmet etmiş olacağız. Nesilden nesile aktarılan örnek bir hizmete imza atacağız” ifadelerini kullandı.

Paylaşın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir