İskenderun’da Kurban Pazarı Modernevler’de

İskenderun Belediyesi’nce Modern Evler girişinde 51. Bakım Merkezi Komutanlığı karşısındaki boş arazi 2021 yılında kurban satış alanı olarak belirlendi.

İskenderun Belediyesi ekipleri, kurban satış alanı olarak belirlenen alanda zemin düzenleme çalışması yaptı. Yapılan çalışmalar hakkında bilgiler veren İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı,

”Kurban bayramına az bir süre kaldı. Belediye olarak halkın rahatlıkla kurbanlıklarını alabilmelerini sağlamak amacı ile kurban satış alanını belirledik. Ekiplerimiz sahanın etrafını çevirdi. Satış alanında düzenleme çalışmaları yapılıyor. Satış alanı içindeki çizgiler belirlendi. Başlatılan çalışmaların bitiminden sonra vatandaşlar daha düzenli bir yerde kurban alımı yapabilecekler” dedi.

Bölgede olması muhtemel trafik yoğunluğu için de tedbirlerin alınacağını ifade eden Başkan Fatih Tosyalı,

”Yaklaşan Kurban Bayramı öncesinde ‘Kurban Satış Alanı’ olarak belirlenen arazide vatandaşlarımızın rahatlıkla kurbanlıklarını alabilmelerini sağlamak amacı ile çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Belediye ekiplerimiz belirlenen arazide zemin düzenleme, yer çizgileri, aydınlatma, su giderleri ve diğer işlemleri gerçekleştiriyor. Amacımız vatandaşlarımızın rahat ve huzur içerisinde kurbanlık alışverişlerini sağlamaktır ” şeklinde konuştu.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *