İskenderun Mahalle Muhtarları : “İskenderun İl Olsun”

İskenderun Mahalle Muhtarları 12 Nisan 2021 tarihinde İskenderun Belediyesi 3 No’lu Sosyal Tesis’te basın mensuplarıyla kahvaltı programında bir araya gelerek İskenderun’un il olmasını basın açıklamasıyla desteklediler.

İskenderun Mahalle Muhtarları Derneği Başkanı ve Denizciler Mahallesi Muhtarı Ali Rıza Kekeç’in okuduğu basın açıklaması şöyle:

“DEĞERLİ MUHTARLARIM, BASINIMIZIN GÜZİDE MENSUPLARI HOŞ GELDİNİZ, SEFALAR GETİRDİNİZ.

İSKENDERUNLULAR ÇOK UZUN YILLARDAN BU YANA İSKENDERUN’UN İL OLMASI KONUSUNDA MÜCADELE VERİYORLAR.

SAYIN BELEDİYE BAŞKANIMIZ FATİH TOSYALI’NIN SON AYLARDAKİ KAMUOYUNA YANSIYAN GİRİŞİMLERİNİ DE SEVİNÇ İÇİNDE KARŞILIYOR, KENDİSİNE BUNDAN DOLAYI DA İSKENDERUN MAHALLE MUHTARLARI OLARAK ÇOK TEŞEKKÜR EDİYORUZ.

İSKENDERUN BELEDİYE MECLİSİNİN NİSAN AYI TOPLANTISINDA, TÜM SİYASİ PARTİ TEMSİLCİLERİNİN İSKENDERUN’UN İL OLMASI YÖNÜNDE DESTEKLERİNİ AÇIKLAMALARI BİZLERİ MUTLU ETMİŞTİR.
GÜNDEN GÜNE ÇEŞİTLİ SİVİL TOPLUM KURULUŞLARI DA İSKENDERUN’UN İL OLMASINI İSTEDİKLERİNİ AÇIKLIYORLAR.

İSKENDERUN’UN MAHALLE MUHTARLARI OLARAK BİZLER DE İSKENDERUN’UN ÇOK UZUN YILLAR ÖNCE HAK ETTİĞİ, ANCAK BUGÜNE KADAR GERÇEKLEŞMEYEN “İL OLMA” TALEBİNİN ARTIK ZAMAN KAYBETMEDEN GERÇEKLEŞTİRİLMESİNİ ARZULUYORUZ.

ÜLKEMİZİN EN ÖNEMLİ ENDÜSTRİ, LİMAN, TURİZM VE TARIM BÖLGESİ OLAN İSKENDERUN BÖLGESİ, İL OLMAKLA BÜROKRATİK ENGELLERİ DAHA HIZLI AŞACAK; ALTYAPI, ÜSTYAPI YATIRIMLARI HIZ KAZANACAK, BÖLGE HALKININ REFAHI DAHA DA ARTACAKTIR.

İSKENDERUN’UN İL OLMASIYLA AKDENİZİN DOĞUSUNDAKİ BÖLGE DAHA FAZLA YATIRIM, İSTİHDAM VE ZENGİNLİĞE KAVUŞACAKTIR.

ARSUZ, BELEN, İSKENDERUN, PAYAS, DÖRTYOL VE ERZİN İLÇELERİNDEN OLUŞMASI BEKLENEN İSKENDERUN’UN, İL OLMASI İLE HEM HATAY, HEM DE İSKENDERUN HALKININ KAZANÇLI ÇIKACAĞINA İNANIYORUZ.

İSKENDERUN VİLAYETİNİ OLUŞTURACAK İLÇELER BAŞTA OLMAK ÜZERE HATAY’IN TAMAMINDAN İSKENDERUN’UN İL OLMASI İÇİN DESTEK AÇIKLAMALARINI BEKLİYORUZ.

İSKENDERUN’UN İL OLMASI YÖNÜNDE BUGÜNLERDE KAZANILAN UMUT VE GÜVENİN ARTARAK DEVAM ETMESİNİ, TÜM SİYASİLERİN, SİVİL TOPLUM KURULUŞLARININ, İŞ İNSANLARININ, TÜM HEMŞEHRİLERİMİZİN ELLERİNDEN GELENİ YAPMALARINI İSTİYORUZ.

İSKENDERUNUMUZ İL OLSUN, İSKENDERUN İL OLSUN, PLAKAMIZ 82 OLSUN

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *