Başkan Güven “Ne bir vatandaşımızı, ne de esnafımızı yalnız bırakmayacağız!”

Arsuz Belediye Başkanı Dr. Asaf Güven, 30 Nisan 2021 tarihi itibariyle yürürlüğe giren 17 günlük tam kapanma uygulamasına ilişkin sosyal medya hesabından vatandaşlara hitaben bir mesaj yayımladı. 

2020 Yılı başlarında ülkemizi de etkisi altına alan pandemi sürecinde Arsuz’un da olumsuz yönde etkilendiğini ifade ederek hemşehrilerine seslenen Başkan Güven,

“Yaşanan ölümler ve salgının tüm ülkede en yüksek seviyeye çıkmış olması, bu zorlu kriz sürecinin doğru yönetilmemesinden kaynaklanmaktadır. Tedbirlerin yerinde ve zamanında uygulanmaması da maalesef istatistiklerde ülkemizin Avrupa’da ve dünyada ilk sıralarda olmasına sebep olmuştur.

Geçte olsa alınan tam kapanma kararı yerinde olmakla birlikte, esnafın borçları, kredileri, kiraları ve giderlerinin ertelenmesi, ya da bu süreçte iktidarın esnafa destek olması konusundaki beklentiler, maalesef cevapsız ve karşılıksız kalmış gibi görünmektedir.

Bizler bu zorlu süreçte ne bir vatandaşımızı ne de esnafımızı yalnız bırakmayacak, her zaman olduğu gibi tüm mesai arkadaşlarımızla emrinizde olmaya devam edeceğiz.

Bilindiği üzere Arsuz Belediyemiz de maalesef yerel imkânları kısıtlı olan belediyeler içerisinde yer alsa da belediyemizin imkânları doğrultusunda maddi ve manevi olarak yanınızda olmaya devam edeceğiz.

Kurduğumuz kriz masası ile vatandaşlarımızın tüm çağrılarına cevap vererek yetkili birim ve kurumlara aktaracağız. Belediyemize düşen tüm görevleri imkânlarımızın ölçüsünde, bu süreç içerisinde yerine getireceğiz. Zabıta ekiplerimizle evde olduğunuz süreçte isteklerinizi yerine getireceğiz.

Bu zorlu süreci birlikte, el ele, dayanışma ile atlatacağız. Sağlıcakla kalın, evde kalın” dedi.

Paylaşın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir