Bölgemizde 10 Bin Ağır Sanayi İşçisi Sendikasız !

HAK-İŞ Konfederasyonu Hatay İl Başkanı ve Özçelik-İş Sendikası İskenderun Şube Başkanı Mehmet Güngör ile Yönetim Kurulu Üyeleri bugün gazetecileri ağırladı.

Gazeteci dostlarını bir arada yeni hizmet binalarında görmekten heyecan ve memnuniyet duyduğunu dile getiren Başkan Mehmet Güngör, öncelikle hizmet binası birimlerini gezdirdi. Daha sonra toplantı salonunda bir araya gelen gazeteciler ve İskenderun şube yönetimi sendikal çalışmalar hakkında sohbet ettiler.

Başkan Güngör, sadece bölgemizde yaklaşık 5 bin üyeleri olduğunu, 10 binin üzerinde ise sendikasız çalışan ağır sanayi emekçisi bulunduğunu belirterek bu emekçilerin sendikalı olabilmeleri için çalışmalarına ara vermeden devam ettiklerini belirtti.

Sendikalı işçilerin piyasa ortalamasının üzerinde bir kazanç sağlamalarında ellerindeki tüm imkânları kullandıklarını belirterek emekçinin hak ve hukuku için daima görevlerinin başında olduklarını söyledi.

Yeni hizmet binasının emekçi kardeşlerimizin ödemiş olduğu aidatların eseri olduğunu ve bu nedenle emekçilere şükranlarını sunduğunu söyleyerek:

“Şu an büyük ve güzel bir hizmet binamız var ama sendikacılık binalarda değil sahada yapılır.
Bizler de devamlı sahada olacak, emekçilerimizin yanında duracağız” dedi.

Düzenlenen toplantıya canlı yayında katılan Özçelik-İş Sendikası Genel Başkanı Yunus Değirmenci, bu kurumun emekçilerin malı olduğunu, üye emekçiler sayesinde böyle bir hizmet binasına sahip olduklarına değinerek gazetecileri hizmet binasında görmekten duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *