Başkan Tosyalı “Alevi vatandaşlarımızın Gadir Hum Bayramı’nı kutlarım”

İskenderun Belediye Başkanı Fatih Tosyalı yayımladığı mesajla, Alevi vatandaşlarca Hazreti Muhammed’in Veda Haccı dönüşünde “Ben kimin mevlâsı isem Ali de onun mevlâsıdır. Allahım, onu seveni sev, ona düşman olana düşman ol!” diyerek Hazreti Ali’yi taltif ettiği gün olarak bilinen Gadir Hum Bayramını kutladı.

Başkan Fatih Tosyalı, mesajında şunları kaydetti:

“İskenderun birçok medeniyete ev sahipliği yapan barış ve hoşgörü kentidir. İskenderun’da birlik ve beraberlik duygusunun temelinde sevgi ve saygı yatmaktadır. Toplumlar, birlik ve beraberliğini koruyup sürdürebildiği sürece zorlukları aşar ve var olmaya devam eder.

Şehrimizde yaşayan her din ve mezhepten vatandaşımızın bayram sevinci ortak sevincimiz, tasası ortak tasamız, hüznü ortak hüznümüzdür. Bizi bir arada tutan ve bizi ‘Biz’ yapan da bu birliğimiz ve bütünlüğümüzdür.

Memnuniyetle ifade etmek gerekir ki kentimizde her dinden ve her mezhepten vatandaşlarımız, tüm dünyaya örnek olacak şekilde yıllardır sevgi ve kardeşlik duygusu içerisinde yaşıyorlar. Bundan hareketle bugüne kadar olduğu gibi bundan sonra da bu güçlü duygunun devamı için el ele vermeliyiz ve dayanışma içerisinde olmalıyız.

İnsanlığın huzur ve barış özleminin temeli olan sevgi ve hoşgörünün bir hayat biçimi haline geldiği kentimizde kardeşlik, bugün olduğu gibi bundan sonra da hâkim olacaktır. Bunu bozmaya kimsenin gücü yetmeyecektir.

Bu duygu ve düşüncelerle tüm Alevi vatandaşlarımızın ‘Gadir Hum Bayramı’nı kutlar, en içten sevgi ve saygılarımı sunarım.”

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *