Yolcu ve Yük Taşıma Esnasındaki Kazaların Önlenmesi İstişare Toplantısı

Uygulamaya konulan “Trafik Güvenliği Uygulama Politika Belgesi” kapsamında 21 Şubat 2020 Cuma günü İskenderun Kaymakamlığı Toplantı Salonu’nda Yolcu ve Yük Taşıma Esnasındaki Kazaların Önlenmesi İstişare Toplantısı yapıldı.

İskenderun Kaymakamı İskender Yönden başkanlığındaki toplantıya İlçe Jandarma Komutanı J. Yüzbaşı Ferit Gül, İlçe Emniyet Müdürü Nevzat Güneş, İlçe Yazı İşleri Müdürü Mehmet Gök, İlçe Milli Eğitim Müdürü Kemal Köseoğlu, Şoförler ve Otomobilciler Odası İskenderun Şube Başkanı Erol Akın, İskenderun Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Veysel Cıncık, yolcu ve yük taşımacılığı yapan firma sahipleri/temsilcileri ve basın mensupları katıldı.

Toplantıda İskenderun İlçe Emniyet Müdürlüğü Trafik Denetleme Büro Amiri Komiser Mustafa Çuhadar tarafından Karayolları Trafik Yönetmeliği ve Karayolları Taşıma Yönetmeliği çerçevesindeki kural ve uygulamalara ilişkin bir sunum yapıldı.

Ayrıca, sürücü, yolcu ve yaya olarak insanların yaptığı kural ihlalleri, trafik kazalarının önlenmesi, yolcu ve yük taşınması faaliyetlerinde dikkat edilmesi gereken önemli hususlar istişare edildi; trafik kuralları, işaret ve işaretçileri ile taşıma işleminin gerçekleştirildiği vasıta ve sürücüsünü ilgilendiren kural ve uygulamalara dikkat çekildi.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *