Hatay Valisi Sınırdaki Birlikleri Ziyaret Etti

Hatay Valisi Rahmi Doğan, 26 Kasım 2019 Salı günü saat 10.00’da Yayladağı sınır bölgesindeki Karakol ve üs bölgelerini ziyaret ederek incelemelerde bulundu ve güvenlik güçlerine moral verdi.

Sınırın sıfır noktasında bulunan Topraktutan Hudut Karakolu ile İdlip Gerginliği Azaltma Bölgesini ziyaret eden Vali Doğan, ülkemizin sınır güvenliğini sağlamak amacıyla gece gündüz demeden görev yapan, sorumlu olduğu hava sahasında adeta kuş uçurtmayan hudut kartalları ile bir araya geldi. Burada askerlerle sohbet eden Vali Doğan,

“Vatan evlatları vatanın her noktasında olduğu gibi burada da Türk Bayrağını dalgalandırıyor. Sınırda askerlik yapmak büyük onur ve gurur, sizler burada vatanın sınır noktasında nöbettesiniz. Bu önemli görevin farkında olmanız bizi gururlandırıyor. Sizler ailenizin bize emanetisiniz. Biz de size moral vermek için buradayız. ” ifadelerini kullandı.

Vali Doğan, Yayladağı’ndaki 1740 rakımlı 208. Taşınabilir Hava Radar Kıta Komutanlığı’nı ziyarete giden ilk vali oldu.

Ziyarete Vali Doğan’ın yanı sıra 2. Komanda Tugay Komutanı Tuğgeneral Oğuz Tozak, 39’ncu Mekanize Piyade Tugay Komutanı Tuğgeneral Alpaslan Kılınç, 2’nci Hudut Alayı Komutanı Piyade Albay Ahmet Gürbüz, Sahil Güvenlik Grup Komutanı Yarbay Çağın Taşkın ve askerler katıldı.

Paylaşın...

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir