KVC Ameliyatları Özel Gelişim Hastanesi’nde

Hatay’da Pusula Gazetesi sahibi Tamer Oğuz, Şah damarında tıkanıklık teşhisiyle İskenderun Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi tarafından gerçekleştirilen ameliyat sonrası sağlığına kavuştu.

Yaklaşık iki hafta önce baygınlık geçiren Gazeteci Tamer Oğuz, kaldırıldığı hastanenin acil servisinde yapılan muayenenin ardından, vertigo tanısıyla nöroloji servisine sevk edildi. Ardından Beyin Cerrahisi Servisi’ne yönlendirilen ve şah damarında tıkanıklık olduğu belirlenen Tamer Oğuz’un, ameliyat için şehir dışında bir merkeze gitmesi önerildi.

Araştırmaları sonucunda İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Songur’a başvuran Tamer Oğuz, geçirdiği başarılı ameliyatın ardından eski sağlığına kavuştu.

“KVC Ekibi, Hatay için bir şans”

Yaşadığı süreç hakkında bilgi veren Tamer Oğuz, Gelişim Hastanesi’ndeki Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibinin Hatay için büyük bir şans olduğunu ifade ederek,

“Ameliyat olmadan önce, ani bir baş dönmesi yaşamıştım ve baş dönmesi sonrasında bayılmışım. Çevremdekiler tarafımdan acil servise kaldırıldım. Acil Servis Hekimi, beni nörolojiye yönlendirdi ve bende vertigo olabileceğini söyledi. Nöroloji hekiminin istediği boyun ultrasonu sonucunda şah damarımda sıkıntı olduğunu söyledi ve Beyin Cerrahisine yönlendirdi.

Beyin Cerrahisi Hekimi, acil ameliyat olmam gerektiğini ve ameliyat için Ankara’ya gitmemin doğru olacağını açıkladı. Ameliyatla ilgili araştırmalar yaptım ve İskenderun Özel Gelişim Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Songur’a muayeneye geldim.

Doktorum Murat Bey’in de Ankara Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nden Gelişim Hastanesi’ne geldiğini öğrendim. O’na güvendim ve memleketimde ameliyat oldum. Murat Bey ve ekibi Hatay için büyük bir şans” dedi.

“Hastaların şehir dışına gitmelerine gerek kalmadı”

Ameliyatı başarıyla gerçekleştiren Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Doç. Dr. Murat Songur, şah damarı tıkanıklığının kalıcı felce ve hatta ölüme yol açabilecek bir sağlık sorunu olduğunu ifade ederek, “Yapılacak çok basit bir operasyonla veya uygun hastalara stent takılarak, bu tür hastalarda güzel sonuçlar alıyoruz. Kalp ve Damar Cerrahisi Ekibi olarak yaptığımız başarılı operasyonlar nedeniyle artık hastaların şehir dışına gitmelerine gerek kalmamıştır” dedi.

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *