Mete Aslan “Derdimiz makam mevki olsa Pepsi Kola’nın bayiliğini alırdım”

İskenderun Belediyesi eski Başkanlarından Mete Aslan ve arkadaşlarının 31 Mart yerel seçimlerinde oluşturdukları “İskenderun İttifakı” çalışmalarına devam ediyor.

Başkan Mete Aslan’ın Belen Soğukoluk Mahallesi’ndeki evinde 22 Eylül 2019 Pazar günü toplanan gönüllüler, üçüncü defa yaptıkları ittifak toplantısında Hatay İttifakı hedefiyle devam etmeye karar verdiler.

“Derdimiz makam mevki olsa Pepsi Kola’nın bayiliğini alırdım”

Toplantı Mete Aslan’ın konukları karşılayıp açılış konuşması ile başladı. Aslan konuşmasında,

“Diyorlar ki, arkadaş 75 yaşına kadar geldin ne zaman duracan? Onu Cenabı Allah bilir. Ben bilemem. Kendime politik yatırım yapmıyorum. İskenderun ve Hatay canımız ciğerimiz, Bizim Fransızlarla PKK ile yaptığımız mücadeleler ortada, ne için ? bu memleketi seviyoruz. Derdimiz makam mevki olsa, oturur keyfimize bakar, Pepsi Kola’nın bayiliğini alırdım. Bizim öyle bir derdimiz yok. Cenabı Allah bize helal lokma nasip etsin” dedi.

Konuşmasının devamında Mart ayı yerel seçimlerinde İskenderun Belediye Başkan adaylığı sürecinden bahseden Aslan, “Arkadaşlara siz çıkın dedim, en son ihale bana kaldı” dedi.

Konuklara yemek ikramından sonra toplantının amacını anlatan Mete Aslan, ittifak konusunda katılımcılardan düşüncelerini açıklamasını istedi.

Toplantıya Antakya ve Kırıkhan’dan katılan konuklar, İskenderun İttifakı’nın Hatay İttifakı adıyla genişlemesini ve kendilerinin de bu ittifak içinde bulunmak istediklerini söylediler.

Katılımcılardan Kırıkhanlı Ali Çalışkan ile Can Hastanesi Kadın Doğum Uzmanı Dr. Hasan Ayparlar, ittifak’ın dördüncü toplantısının Kırıkhan’da yapılmasını teklif etti.

Toplantıda İttifakın artık yasal zemine kavuşturulması ve bir ofise sahip olması gerektiği konuşuldu. Katılımcıların tamamı ittifakın devamı, bir çoğu da Hatay İttifakı olarak devam etmesini istedi.

Konukları tek tek dinleyen Mete Aslan, katılımcılara teşekkür ederek, hedefe Hatay İttifakı olarak devam edileceğini, yasal zemin için taslak çalışmalarının bulunduğunu, yer olarak ta bir süre kendi ofisinin bir bölümünün kullanılabileceğini söyledi.

İttifakın üçüncü toplantısı dualarla sona erdi.

Haber : Ali Gez

 

Paylaşın...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *